קורס כתבי רדיו "קול גת" 106 FM  מתיכון חדש ע"ש רבין

 כל שנה תלמידי תיכון רבין בוחרים להם מקום למחויבות אישית להתנדב בה. השנה מזל למלם ,אריאל צברי, אור פרץ וויקה דינקין  החליטו לקחת את ההזדמנות והתחילו את מסען ברדיו בלי לדעת מה הולך לקרות . השבוע הן סיימו את מסען והפכו לכתבות רדיו מוסמכות ברדיו קול גת 106fm.

במהלך מסען הן עברו קורס בו הכשירו אותן להיות כתבות על ידי הרצאות ממיטבי אנשי התקשורת כמו: איה בק ,תחקירנית בחדשות ערוץ 2 שלימדה אותן איך להגיע לאדם שברצונך לתחקר  בעזרת דרכים שונות.

 נועם בן ציון שבעברה הייתה כתבת תרבות בגל"צ, לימדה אותן איך מוצאים רעיון לכתבה וכיצד אפשר לפתח אותו.  בנוסף היו גם מרצים כמו עומר פרנקל שלימד אותן קריינות והדריך אותן לצורת דיבור נכונה ברדיו .

בקורס השתתפו עוד תלמידים מהתיכונים השונים כולם עזרו לכולם ונוצרה אווירה חמה ותומכת.

באמצע הקורס הודיעו להן שהן צריכות להכין כתבה ראשונה שהיא בעצם עבודת הגמר שלהן. בהתחלה זה ברור שזה היה מלחיץ כי רצות לך במוח שאלות כמו: על מה אני אעשה את הכתבה? עם מי? את מי אני אראיין? האם השאלות האלו מספיק טובות? ועוד הרבה שאלות.

אבל הן ידעו שהן לא לבד כי לכל שאלה/בקשה/טענה שהיה להן תמיד יכלו לפנות לפאני עיני, מנהלת הרדיו או לאייל איליה, רכז הקורס. כל אחת מהתלמידות לבסוף סיימה את הכתבה שלה, אחריי שעות רבות של מחשבה,עבודה ,הקשבה והצקות של פאני-"נו מה עם הכתבה, איך הולך, אתן מסיימות?". תלמידות אלה החלו לאהוב ולכבד את מקום התנדבותם ובמהרה הם התייחסו למקום כבית שני עבורם.

בשבוע שעבר נערך טקס סיום הקורס בו השמיעו את הכתבות שלהן, העניקו להן תעודת סיום וגם תג כתבים. את הטקס כיבדו :ראש העיר אבירם דהרי, אמיר בן שמחון, נציגי מחלקת הנוער, נציגי התנועה למען איכות השלטון, חברים ,הורים ורכזות המעורבות .

מעכשיו תוכלו לשמוע את הכתבות שלהן ואת שידוריהן  ברדיו קול גת, ותדעו איזו תהליך הן עברו כדי לשדר תוכנית קצרה של שעה ברדיו.

 כתבה: ויקה דינקין כתבת רדיו קול גת 106 FM 

קישור לגלריית תמונות
 

 

 

מי אנחנו    

מקצועות הלימוד    

מידע לתלמיד    

פעילויות חברתיות    

חדר מורים    

תרבות ישראל    

פעילויות העשרה    

קישורים